Drain Sifonik ve Konvansiyonel Çatı Drenaj Ürünleri


Sifonik Drenaj

Drain Sifonik Süzgeçler, sıfır eğim ile montajlanan toplama hattına bağlanarak, konvansiyonel drenaj sistemine göre daha az sayıda yağmursuyu kolonu ile alt yapı sistemine bağlanır. Kullanılan özel süzgeçler ve hidrolik hesaplamalar sayesinde sifonik etki oluşturulur ve %100 dolum kapasitesi ile sistem çalıştırılır. Bu sayede konvansiyonel drenaj sistemine göre daha küçük boru çapları kullanılır. Alt yapı maliyeti göz önüne alındığında özellikle büyük çatı alanları ve hollü tesislerde daha ekonomik çözümler sağlar. Sıfır eğim ile borular yatayda döşenir. Böylelikle özel yapılarda (kongre salonları, havalimanları, AVM’lerde ve büyük çatı alanın olduğu yerlerde daha kullanışlı bir çözümdür.) Hesaplamalar sertifikalı bir bilgisayar programı kullanılarak yapılmalı ve ilgili yer için Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınmış yağış verileri kullanılmalıdır.

 

 
 
 
 
 

Parapet Drenaj

İniş boruları bina dışında kalması istenen durumlarda montajı kolay ve hızlı uygulanabilirdir. Çatı yenileme işlerinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Montajı basittir ve hata yapılma olasılığı yok denecek kadar azdır. Geleneksel bir sistemdir. Montajın kontrolü ve değerlendirilmesi çok kolay yapılır. Teras çatılarda, balkonlarda veya daha geniş alanlarda kullanılabilir. Yalıtım detaylarına göre DRAIN Drenaj Izgaraları ile kombine kullanılabilir.

Taşma Drenajı

Drain Parapet Plus SS acil durum drenajının en ekonomik yoludur. Mimari kaygıları da göz önünde bulundurarak dikdörtgen ya da yuvarlak çıkışlı olarak tercih edilebilir. Bağlantı flanşı sayesinde sızdırmaz olarak bina ile birlikte yaşlanır. Paslanmaz Çelik olması sebebiyle deforme olmaz. A1 yangın sınıfındadır. Yanmaz. İniş borusu adapte edilebilir. Çatı drenajına yoğun sağanaklarda bile yardımcı olur, uyarıcı olarak kullanılır.

 

Konvansiyonel Drenaj

Montajı basittir ve hata yapılma olasılığı yok denecek kadar azdır. Geleneksel bir sistemdir. Montajın kontrolü ve değerlendirilmesi çok kolay yapılır. Bakım ve kontrolleri daha ekonomiktir. Çevresel kirlenmenin yoğun olduğu yerlerde, uzun yatay hatların kullanılmasına gerek olmayan ya da her süzgecin iniş borusuna bağlanabildiği durumlarda daha ekonomik çözümler üretir.

 
 

Teras Drenajı

Montajı basittir ve hata yapılma olasılığı yok denecek kadar azdır. Geleneksel bir sistemdir. Montajın kontrolü ve değerlendirilmesi çok kolay yapılır. Bitiş aksesuarları sayesinde, görevini estetik kaygıları göz önünde bulundurarak sağlar. Küçük alanların drenajında kullanılır.

 

Drain Drenaj Izgaraları

Bitiş aksesuarı olarak kullanılır. 100mm genişlikten 1000mm genişliğe kadar geniş ölçü seçeneği bulunur. Paslanmaz Çelik ya da Daldırma Galvanize olarak tercih edilebilir. Oluklu, oluksuz ya da yükseltilmiş döşemeye uygun halde kullanılabilir. Oluklu modeller, yağmur suyunun belirli noktalara taşınmasında kullanılacağı gibi balkon kapı önlerinde eşik amacıyla da kullanılabilir.

Montaj Uygulamaları